mBank wprowadza znaczne podwyżki opłat, a także dokonuje zmian w sieci bankomatów

mBank zmniejsza liczbę bankomatów “własnych” oraz podnosi opłaty za korzystanie z nich i minimalną kwotę bezpłatnej wypłaty. Od czerwca wypłata BLIK-iem będzie płatna. Bank ogłosił również o podwyżce niektórych innych opłat, takich jak za konta, karty i przelewy. Podwyżki te będą dotyczyć zarówno klientów indywidualnych, jak i firmowych.

W ostatnich dwóch latach znacząco wzrosły ceny towarów i usług. Ma to również wpływ na koszty obsługi, które ponosimy. Z tego powodu, podwyższamy przede wszystkim opłaty i prowizje związane z wypłatą gotówki w bankomacie” – mBank w swoim komunikacie na początku tygodnia wyjaśnił, że wprowadza wiele zmian w swoich cennikach od kwietnia i czerwca br. Zmiany te nie dotyczą wyłącznie operacji w bankomatach.

mBank podnosi opłaty

mBank informuje, że od 3 kwietnia br. wyłączy maszyny Euronet i Santander Bank Polska – z wyjątkiem urządzeń w placówkach – ze swojej sieci bankomatów. W zamian za to, w coraz liczniejszej grupie bankomatów “obcych” (spoza sieci mBanku) każda wypłata będzie kosztować 5 zł. Podwyżki te będą dotyczyć zarówno klientów indywidualnych, jak i firmowych. Dla niektórych kont to podwyżka opłaty, dla innych zaś obniżka z 7 zł (dotyczy to również wypłat za granicą). Miesięczna opłata za usługę wypłaty ze wszystkich bankomatów bez dodatkowych kosztów wzrośnie o 100% (z 9 do 18 zł).

mBank podnosi minimalną kwotę darmowej wypłaty z bankomatów swojej sieci z 100 do 300 zł dla większości kont. Opłata za pobranie kwoty poniżej limitu wynosi 2,50 zł. Wszystkie te zmiany wejdą w życie 3 kwietnia. Od 4 czerwca mBank wprowadzi opłatę (5 zł) za wypłatę z bankomatu za pośrednictwem BLIK-a.

mBank wprowadza podwyżki opłat za karty eKonta osobistego i Mastercard Gold PayPass. Miesięczna opłata za kartę eKonta osobistego wzrośnie z 7 do 10 zł, a opłata za kartę Mastercard Gold PayPass z 9,99 do 18 zł. Nadal będzie można uniknąć tych kosztów, spełniając określone warunki, które nie ulegną zmianie. Od kwietnia opłata za przelew z eKonta Osobistego w placówce i u konsultanta mLinii wzrośnie z 6 do 10 zł.

Zmiany te są jednymi z najważniejszych, ale nie jedynymi w cenniku mBanku. Zależą one m.in. od posiadanego konta czy karty. Pełny wykaz zmian można znaleźć na stronie mBanku lub w systemie bankowości elektronicznej.

mBank wprowadza podwyżki opłat na kontach firmowych

Zmiany od 3 kwietnia dotkną nie tylko posiadaczy kont osobistych w mBanku, ale także rachunków firmowych. Minimalna, bezpłatna wypłata gotówki z bankomatów własnych sieci wzrośnie z 100 do 300 zł. Niższa wypłata będzie kosztować 2,50 zł (podwyżka z 1,30 zł). Pojawi się opłata za korzystanie z bankomatów Euronetu (5 zł) oraz sieci Santander Banku (3,5 proc. kwoty wypłaty, minimum 5 zł). Opłata za przelewy w placówce wzrośnie z 10 do 20 zł, a opłata miesięczna za prowadzenie konta pomocniczego z 5 do 10 zł. Od 4 czerwca pojawi się opłata za wypłatę z bankomatu BLIK-iem – 2,5 zł w maszynach mBanku i Planet Cash (przy wypłacie poniżej 300 zł) oraz 5 zł w pozostałych urządzeniach.

W kwietniu wzrosną też opłaty i prowizje za sporządzenie aneksu do umowy kredytowej oraz za wcześniejszą skalę kredytu. Skala podwyżki zależy od typu produktu.