System Global Payments

SystemGlobalPayments

Miło nam poinformować, iż zakończyliśmy testy bezpieczeństwa oraz wdrożenie nowego systemu Informatycznego dla Biur Usług Płatniczych pod nazwą SystemGlobalPayments (SGP). Jest to nowe środowisko dedykowane do obsługi Biur Usług Płatniczych oraz innych instytucji finansowych.

Pragniemy zaznaczyć, iż w odróżnieniu od popularnych systemów kasowych używanych do tej pory przez BUP, (Sezam, Bilon), których projektowanie rozpoczęło się  prawie 12 lat temu, System SGP jest optymalizowany do współpracy z systemami Windows 7 oraz nowszymi. Dotyczy to zarówno kwestii bezpieczeństwa (starsze systemy Windows nie są już wspierane przez Microsoft) jak i jakości współpracy z systemami Microsoftu, które przez ostatnie 12 lat uległy rewolucyjnym zmianom.

Z uwagi na odmienne oczekiwania użytkowników w tamtym okresie oraz inne założenia co do samej obsługi kasowej czy też ograniczenia wynikające z potencjału dostępnych wtedy systemów operacyjnych – możliwości modernizacji programu Sezam Professional powoli się wyczerpują. Na przestrzeni ostatniego dziesięciolecia rynek finansowy, instrumenty i narzędzia na nim funkcjonujące uległy wielu znaczącym przeobrażeniom. Decyzję, o rozpoczęciu prac nad stworzeniem nowego programu kasowego podjęliśmy w związku z aktualnymi trendami rynkowymi oraz normami w zakresie bezpieczeństwa użytkowania aplikacji on-line, jak również icloud. Tworząc to rozwiązanie – szczególną uwagę przykładaliśmy także do bezpieczeństwa danych kontrahentów, których zlecenia są obsługiwane.

Od dnia dzisiejszego środowisko SGP dostępne jest do pobrania dla Biur Usług Płatniczych współpracujących z Amola System w ramach projektu Rzetelne Biuro Usług Płatniczych.
www.rzetelnefinanse.pl