mBank zablokuje ci przelewy przychodzące? To groźny przekręt, stracisz pieniądze

Ktoś próbuje przekonać klientów mBanku o „zmianie formatu konta”. Kto uwierzy może stracić wszystkie oszczędności.
mBank ostrzega przed nowym atakiem na swoich klientów. Nieznani sprawcy rozsyłają e-maile zawierające złośliwe załączniki oraz link prowadzący do fałszywej strony banku. Ofiara, która nie zignoruje wiadomości zobaczy fałszywy komunikat, który brzmi następująco.

mBank zmienia format konta. Prosimy o potwierdzenie danej operacji, w tym celu nowy numer konta należy określić jako odbiorca zdefiniowany. Nowy numer konta będzie aktywny po upływie 7 dni, jeśli dana operacja nie zostanie potwierdzona przyjęcie przelewów na twoje konto nie będzie możliwe.
Wpisując kod z wiadomości SMS tak naprawdę ofiara umożliwia wykonanie zmiany odbiorcy zdefiniowanego. A to w krótkim czasie może skończyć się wyczyszczeniem konta.

Bank radzi, by klient, który widzi powyższy komunikat jak najszybciej przeskanował komputer programem antywirusowym w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania i usunięcia go. W skrajnych przypadkach możliwa będzie nawet ponowna instalacja systemu operacyjnego komputera.

Nawet jeśli próba kradzieży pieniędzy okaże się nieskuteczna niedoszłej ofierze rekomenduje się zmianę haseł do serwisu transakcyjnego mBanku oraz wszystkich innych kont bankowych, pocztowych i portali społecznościowych.

Źródło: next.gazeta.pl