Seniorka straciła 55 tys. zł będąc na wakacjach

69-letnia turystka, która przebywała na wakacjach w Łebie, uwierzyła fałszywym pracownikom banku. Oszuści skontaktowali się z nią telefonicznie, wykorzystując fakt, że była poza swoim miejscem zamieszkania.

Najpierw rozmowę prowadził mężczyzna, który udzielał jej instrukcji, a później rzekoma pracownica banku. Kobieta została przekonana, że jej pieniądze dostępne na koncie są zagrożone, ponieważ ktoś próbował zaciągnąć na jej dane kredyt. To okazało się fałszywą informacją. Przejęta swoją sytuacją 69-latka dała się zwieść i wypłaciła swoje oszczędności. Następnie gotówkę ponownie wkładała do bankomatu, używając specjalnego kodu BLIK, podanego jej przez oszustów. Była przez nich zapewniona, że wpłaca środki na “bezpieczne” konto. Dopiero po całej akcji dowiedziała się, że straciła 55 tysięcy złotych.

To kolejny przykład, jak ważne jest zachowanie ostrożności w kontaktach telefonicznych, szczególnie w kwestiach finansowych. Lęborska policja prowadzi śledztwo w tej sprawie i przypomina, aby nigdy nie udostępniać szczegółowych informacji o koncie bankowym osobom dzwoniącym telefonicznie, podającym się za pracowników banku. W razie podejrzeń warto skontaktować się bezpośrednio z bankiem, korzystając z oficjalnych numerów telefonów lub infolinii.

Źródło: businessinsider.com.pl